Základní škola Jana Amose Komenského

"Havraní křik "zí - tra, zí - tra" je zaručený pohřeb každého podniku."

Jan Amos Komenský

Akce školní družiny

Velikonoční jarmark (12. dubna 2019)

V pátek 12. dubna se ve školní družině konal velikonoční jarmark. Školní družinky se proměnily v malé dílničky s velikonoční dekorací. Krásné výrobky předvedla i návštěva z Domova seniorů, paní D. Dumská ze Záboří, paní Šperlíková z Lažánek a mnoho dalších. Návštěvníci si mohli vyrobit mýdlo, velikonoční zápich, dekoraci na okno i závěs s kraslicí. Žáci druhých a čtvrtých tříd si nacvičili velikonoční písně, básně i říkadla, která představili svým rodičům a poté mohli ochutnat velikonoční pamlsky připravené od svých maminek v provizorní kavárničce.

Hnízdo ilustrace

Expozici Hnízdo ilustrace jsme s dětmi navštívili již po druhé. Příběhy dětských obrázkových knih a jejich ilustrace od významných českých ilustrátorů lákají nejen malé čtenáře. Velké modelové makety knih a jejich hrdinů poutají už od začátku výstavy. Prožít si jejich příběh a vyzkoušet si pocity hrdinů na jevišti děti uchvátilo. Zahraná pohádka „O Budulínkovi“ v podání žáků z II. A měla vlastní neodolatelný náboj a kresby od prvňáčků byly moc pěkné.

Včela – tajuplný výlet za sluncem (10. dubna 2019)

Dne 10. dubna jsme se s dětmi ze ŠD vypravili do Sladovny v Písku. Nově otevřená expozice Včela – tajuplný výlet za sluncem nás velmi lákala. Komentovaná prohlídka nás opět nezklamala. Děti si na začátku zopakovaly obecné pojmy o včelách a později se již nedokázaly odtrhnout od interaktivních vzdělávacích prvků. Celý prostor byl situován jako včelí úl. Každá komůrka se věnovala určité vývojové fázi včelky a její roli v úlu. Nechyběla ani ochutnávka medu a nauka o létání v podobě dětské herní lanové dráhy.

Maškary kam se podíváš

Celý únor jsme se ve školní družině věnovali přípravě na masopustní veselí. Spojení tradice a dětské kreativity je vždy pěkné zpestření programu v ŠD. Děti si tvořily bláznivé klobouky, zvířecí masky i barevné kravaty. Někteří odvážlivci se pustili i do celých kostýmů.

Pátky jsme pak věnovali radovánkám a soutěžím. Masky se vzájemně představily, zatančily si tanečky s balonky, složily puzzle, zahrály rošádu. Žádná maska neodešla bez odměny a úsměvu na tváři.

Dramatický kroužek ZŠ J. A. Komenského Blatná

Dramatický kroužek pod vedením paní učitelky Marie Kulhové v počtu 14 dětí s letošní vánoční pohádkou "O dvanácti měsíčkách" vystoupil v Domově seniorů. Dále také mohli spatřit tuto pohádku spolužáci z naší školy. Velikou odměnou za naše vystoupení byl potlesk obecenstva.

Adéla Kratochvílová (V. A)

další komentáře:

  1. vystupovat u babiček a dědečků se nám vždy líbí, jsme moc rádi, že nás pozvou
  2. pohádku O dvanácti měsíčkách jsme také hráli prvňákům, druhákům, třeťákům i páťákům. U čtvrtých tříd byl největší potlesk. Takže si myslíme, že čtvrťákům se to líbilo nejvíce.

členové dramatického kroužku

Prosincové radovánky

Nastal adventní čas a zimní radovánky. Zatím nám zima sníh nedopřála, ale to nám ve školní družině nevadí. Bílé papírové vločky nám poletují v každém oddělení. Okna děti vyzdobily papírovou zimní krajinou a vystřihovánkami s vánoční tématikou.
Adventní svátky oslavíme s dětmi přípravou na Vánoce. Budeme vyrábět vánoční dárečky, přání, mýdlovou kolekci, ozdoby na stromeček. Nezapomeneme ani na zvířátka. Zaléváme zrníčka medem a připravujeme pomerančové vaničky plné dobrůtek pro ptáčky.

Čertovské zastavení (30. listopadu 2018)

Dne 30. listopadu chystáme ve školní družině vánoční jarmark spojený s představením vánočních koled a básní od prvňáčků a třeťáků.
Vánoční jarmark plný kreativních dílniček a dětských prodejců ve stáncích s vánoční tématikou bude otevřen od 15.00 hod v prostorách školní družiny.
Provizorní kavárnička Vám nabídne trochu vánoční pohody s vánočním cukrovím.
Těšíme se na Vás.

Evropský sociální fond v ČR
Jihočeský kraj
EU peníze školám
ROP - bazén Blatná