Skok na hlavní obsah Skok na menu
Základní škola J. A. Komenského Blatná

Soutěže vyhlašované školní knihovnou

Červnové kolo

Moudré sovy (Čteme rádi)

Odpovědi odevzdávejte do 10. června.

Nezapomeňte uvést svoje jméno a třídu!

1. kategorie (1. – 2. třída)

Čítanka pro nejmenší (antikvariát Avion)

  1. Přečti si v knize Čítanka pro nejmenší na celý rok pohádku, která je zařazena do měsíce června. Napiš, jak se pohádka jmenuje a kdo ji napsal.
  2. Nakresli k ní pěkný obrázek.

2. kategorie (3. – 5. třída)

Kluci, holky a… Eva Bernardinová (Knihovna Horažďovice)

  1. Najdi v naší knihovně knihy, které napsala Eva Bernardinová. Napiš názvy těchto knih.
  2. Najdi v těchto knihách (vzadu v obsahu) kapitoly, ve kterých se píše o prázdninách. Napiš názvy těchto kapitol.

Výsledky jarní soutěže

Výhercům blahopřejeme a těšíme se na další obrázky a odpovědi.

1. kategorie (1. – 2. třída)

1. místo: Lucie Melicharová 2. B, Magda Běhavá 2. B
2. místo: Diana Dlabačová 1. B, Kristýna Rothschedlová 1. B
3. místo: Antonín Jiskra 2. B, Tereza Kolářová 2. B

2. kategorie (3. – 5. třída)

Vylosováni byli:
Leoš Jareš 5.A
Amálie Balogová 5. A
Jan Sabo 5. A

3. kategorie (6. – 7. třída)

Kategorie nevyhodnocena z důvodu neúčasti soutěžících.

Jarní soutěž

Čtenář

Odpovědi odevzdávejte v knihovně do konce dubna.

Nezapomeňte uvést své jméno a třídu.

Na Vaše obrázky a odpovědi se těší Matěj B., Míša H., Anička U., Simča Š., Eliška Š., Matěj Š., Lukáš Ch., Pepa Z., Naty M., Klaudie K., Karolína B., Míša G. a Adri T.

1. kategorie (1. – 2. třída)

Dort

Přečtěte si v knize Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce příběh Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort.
Napište 3 přísady, které dali do dortu.
Nakreslete dort podle vlastních představ.

2. kategorie (3. – 5. třída)

Helena Zmatlíková

1. úkol:
Najděte v naší knihovně a napište název 1 knihy, kterou ilustrovala Helena Zmatlíková.

Josef Lada

2. úkol:
Najděte v naší knihovně a napište název 1 knihy, kterou ilustroval Josef Lada

3. kategorie (6. – 7. třída)

Najděte v naší knihovně knihu s co nejvyšším počtem stránek.
Napište její název a počet stran.

Výsledky zimní soutěže

Zimní soutěž

Výhercům blahopřejeme a těšíme se na další obrázky a odpovědi.

Matěj B., Míša H., Anička U., Simča Š., Eliška Š., Matěj Š., Lukáš Ch., Naty M., Klaudie K.

1. kategorie (1. – 2. třída)

1. místo: Anna Vodičková 1. A
2. místo: Tereza Sázavská 1. A
3. místo: Magda Běhavá 2. B

2. kategorie (3. – 5. třída)

Vylosováni byli:
Zuzana Fajová 5.A
Jiří Vylita 5. A
Lucie Zemanová 5. A
Lukáš Erben 5. A
Kathy Le 5. A

Výsledky podzimní soutěže

Podzimní soutěž

Výhercům blahopřejeme a těšíme se na další obrázky a odpovědi

Matěj B., Míša H., Anička U., Simča Š., Eliška Š., Matěj Š., Lukáš Ch., Naty M., Míša G., Míša H., Pavla H., Markéta F.

1. kategorie (1. – 2. třída)

1. místo: Beáta Jungová 1. A
2. místo: Jáchym Vítek 1. A
3. místo: Aneta Koubková 1. A
3. místo: Natálie Ounická 1. A

2. kategorie (3. – 5. třída)

Vylosováni byli:
Adriana Holubová 4. B
Jan Fous 5. A
Štěpán Koleň 5. A