Základní škola Jana Amose Komenského

"Peníze snáze odcházejí, než přicházejí."

Jan Amos Komenský

Úspěchy

Školní rok 2018/2019

Účast v soutěžích (okresní a krajská kola)

Matematická olympiáda

kategorie Z5
11.-12. místoHromada Michal (V. A)
13.-14. místoČanda Tomáš (IV. B)
15.-17. místoKratochvílová Adéla (V. A)
18.-25. místoFejtl Matěj (V. B)
Tůma Tadeáš (V. B)
Vilítová Markéta (V. B)
kategorie Z6
14. místoHanousek David (VI. A)
kategorie Z7
3. místoSitter Radek (VII. A)
kategorie Z8
1. místoFlandera Štěpán (VIII. A)
4. místoMaroušek Jakub (VIII. A)

Dějepisná olympiáda

3. místo Chalupecký Šimon (VIII. A) – postup do krajského kola
10. místo Flandera Štěpán (VIII. A)
28. místo Zemanová Martina (VIII. A)
krajské kolo
7. místoChalupecký Šimon (VIII. A)

Chemická olympiáda

kategorie D (8. a 9. ročník)
4. místo Kolár Jan (IX. A) - postup do krajského kola
12. místo Šafaříková Tereza (IX. B)
15. místo Bejčková Adéla (IX. B)
krajské kolo
15. místoKolár Jan (IX. A)

Olympiáda v ruském jazyce

kategorie ZŠ 8. - 9. ročník
5. - 6. místo Fiřt David (VIII. B)
7. - 8. místo Vaňáčová Lucie (VIII. B)
Kratochvílová Iva (VIII. A)

Olympiáda v německém jazyce

kategorie ZŠ
4. místo Vondrová Sandra (IX. A)
5. místo Bejčková Adéla (IX. B)

Olympiáda v anglickém jazyce

kategorie I. A
9. místoPanfil Doina (VII. B)
kategorie II. A
3. místo Antoš Jan (VIII. B)

Zeměpisná olympiáda

kategorie A
7. místoHanousek David (VI. A)
kategorie C
5. místoKolár Jan (IX. A)

Olympiáda v českém jazyce

kategorie I.
10.-13. místo Bejčková Adéla (IX. B)
18.-21. místo Kolár Jan (IX. A)

Biologická olympiáda

kategorie D
12. místo Jiřincová Klára (VII. A)
13. místo Hanousek David (VI. A)
21. místo Převrátilová Ema (VII. A)
24. místo Flanderová Markéta (VI. B)

Rybářská olympiáda

Fyzikální olympiáda

Pythagoriada

kategorie 5. ročník
1. - 2. místo Čanda Tomáš (IV. B)
kategorie 6. ročník
20. - 23. místo Uldrichová Tereza (VI. B)
kategorie 8. ročník
6. - 10. místo Flandera Štěpán (VIII. A)
Antoš Jan (VIII. B)

Hledáme mladého chemika

2. testovací kolo
21. místo Šafaříková Tereza (IX. B) - postup do 3. praktického kola
120. místo Šorna Robert (IX. B)
192. místo Šejvar Adam (IX. B)
3. praktické kolo
11. místo Šafaříková Tereza (IX. B)

Soutěž dětských recitátorů - "Dětská scéna"

kategorie I.
účastníci Slavíková Kateřina (III. B)
Šampalíková Nela (II. B)
kategorie II.
účastníci Ratajová Nela (IV. A)
Štěrbová Erika (V. C)

Jihočeský zvonek

Hlídky mladých zdravotníků






Účast ve sportovních soutěžích

Hokejbal proti drogám

1. - 3. třídy (chlapci)
OKRESNÍ KOLO 3. místo
Karhánek Samuel (III. B), Bulka Ondřej (III. B), Vrba Ondřej (III. B), Kratochvíl Josef (III. A), Koman Jaromír (II. B), Teska Šimon (II. B)
4. a 5. třídy (chlapci)
OKRESNÍ KOLO 2. místo - postup do krajského kola
Chvátal Josef (V. B), Kvarda Tomáš (IV. B), Slezák Jakub (V. B), Fiřt Šimon (V. B), Tůma Tadeáš (V. B), Fejtl Matěj (V. B), Hovorka Adam (V. B)
OKRESNÍ KOLO bez vyhlášeného umístění
Šafařík Vojtěch (IV. A), Mráz Robin (V. A), Vacek Jan (IV. A), Koman Jindřich (IV. A), Jiřinec Karel (IV. A), Brynda Matyáš (IV. A)
KRAJSKÉ KOLO 2. místo
Chvátal Josef (V. B), Kvarda Tomáš (IV. B), Slezák Jakub (V. B), Fiřt Šimon (V. B), Tůma Tadeáš (V. B), Fejtl Matěj (V. B), Hovorka Adam (V. B)
6. a 7. třídy (chlapci)
OKRESNÍ KOLO 1. místo - postup do krajského kola
Schwarz Tomáš (VI. A), Hůrka Vítek (VI. A), Koman Vojtěch (VII. A), Oulehle Ondřej (VII. A), Tůma Ondřej (VII. A), Outlý Jakub (VII. A), Novotný Ondřej (VII. A), Aichinger Filip (VII. A)
KRAJSKÉ KOLO 2. místo
Schwarz Tomáš (VI. A), Hůrka Vítek (VI. A), Koman Vojtěch (VII. A), Oulehle Ondřej (VII. A), Tůma Ondřej (VII. A), Outlý Jakub (VII. A), Novotný Ondřej (VII. A), Aichinger Filip (VII. A)
8. a 9. třídy (chlapci)
OKRESNÍ KOLO 1. místo - postup do krajského kola
Budoš Jan (VIII. A), Bulka Dominik (VIII. B), Fiřt David (VIII. B), Šurát Jakub (VIII. B), Žižka Michal (VIII. B), Potůček Josef (IX. B), Říha Adam (IX. B), Synek Antonín (IX. B), Samec Lukáš (IX. A)
KRAJSKÉ KOLO 2. místo
Budoš Jan (VIII. A), Bulka Dominik (VIII. B), Fiřt David (VIII. B), Šurát Jakub (VIII. B), Žižka Michal (VIII. B), Potůček Josef (IX. B), Říha Adam (IX. B), Synek Antonín (IX. B), Samec Lukáš (IX. A)
6. a 9. třídy (dívky)
OKRESNÍ KOLO 2. místo
Vinterová Kristýna (IX. B), Vaňková Lenka (IX. B), Bejčková Adéla (IX. B), Šustrová Karolína (IX. A), Kopáčková Barbora (IX. A), Kostohryzová Natálie (VIII. B), Vaňáčová Lucie (VIII. B), Jiřincová Klára (VII. A), Hochmuthová Laura (VII. B), Panfil Doina (VII. B), Hájková Hana (VII. B)

Florbal

Kategorie III. - hoši
OKRESNÍ KOLO 3. místo
Schwarz Tomáš (VI. A), Hůrka Vít (VI. A)m, Čížek Marek (VI. A), Kostohryzová Natálie (VIII. B), Bulka Dominik (VIII. B), Krejčí David (VIII. B), Novotný Ondřej (VII. A), Outlý Jakub (VII. A), Koman Vojtěch (VII. A), Bulka Vojtěch (VI. B), Tůma Ondřej (VII. A), Fejtl Michal (VIII. B)
Kategorie IV. - hoši
OKRESNÍ KOLO 9. místo
Barabáš Jan (VIII. A), Šurát Jakub (VIII. B), Žižka Michal (VIII. B), Turek František (IX. B), Samec Lukáš (IX. A), Říha Daniel (IX. A), Potůček Jakub (IX. B), Šejvar Adam (IX. B), Synek Antonín (IX. B), Flandera Štěpán (VIII. A), Slezák David (VIII. B)

McDonald's

4. a 5. třídy
OKRESNÍ KOLO 4. místo
Kubát Daniel (V. C), Hovorka Adam (V. B), Fejtl Matěj (V. B), Koman Jindřich (IV. A), Brynda Matyáš (IV. A), Tůma Martin (IV. A), Šafařík Vojtěch (IV. A), Vacek Jan (IV. A), Jiřinec Karel (IV. A), Vanduch Tobiáš (IV. A), Kostohryz Tomáš (IV. A), Vohryzka Jan (IV. B)

Vybíjená

Lehkoatletická všestrannost

Pohár rozhlasu

Kategorie: starší žákyně
1. místo Zemanová Martina (VIII. A) - běh na 800m
3. místo štafetové dívčí družstvo - 4x60m
Šafaříková Tereza (IX. B), Čapková Kateřina (IX. A), Vaněčková Kateřina (IX. A), Fiišerová Anna (IX. B)





Účast v ostatních soutěžích

Náboj JUNIOR (matematicko-fyzikální soutěž)

4. místo Bejčková Adéla (IX. B), Šejvar Adam (IX. B), Synek Antonín (IX. B), Flandera Štěpán (VIII. A)
5. místo Rod Filip (IX. A), Vlach Dalibor (IX. A), Kolár Jan (IX. A), Houdek Svatopluk (IX. A)

Pangea (mezinárodní matematická soutěž, umístění v celostátním pořadí)

kategorie 4. ročník (9 926 účastníků z ČR)
244. místo Čanda Tomáš (IV. B)
405. místo Vanduch Tobiáš (IV. A)
1460. místo Koman Jindřich (IV. A)
kategorie 5. ročník (10 930 účastníků z ČR)
2682. místo Kratochvílová Adéla (V. A)
3344. místo Mráz Robin (V. A)
7015. místo Grünberg Dominik (V. A)
kategorie 6. ročník (10 247 účastníků z ČR)
2336. místo Hodková Michaela (VI. B)
3571. místo Schwarz Tomáš (VI. A)
3923. místo Hanousek David (VI. A)
4301. místo Balogová Michaela (VI. A)
6351. místo Čížek Marek (VI. A)
7645. místo Velvarská Tereza (VI. A)
kategorie 7. ročník (9 025 účastníků z ČR)
1085. místo Bejčková Karolína (VII. B)
1284. místo Sitter Radek (VII. A)
1699. místo Koblihová Eliška (VII. A)
2905. místo Koman Vojtěch (VII. A)
3958. místo Aichinger Filip (VII. A)
4667. místo Převrátilová Ema (VII. A)
5594. místo Jiřincová Klára (VII. A)
kategorie 8. ročník (8 728 účastníků z ČR)
416. místo Flandera Štěpán (VIII. A)
2586. místo Maroušek Jakub (VIII. A)
5239. místo Tomanová Hana (VIII. A)
kategorie 9. ročník (7 129 účastníků z ČR)
209. místo Sklenářová Nela (IX. A)
311. místo Bejčková Adéla (IX. B)
450. místo Šorna Robert (IX. B))
450. místo Kolár Jan (IX. A)
615. místo Šustrová Karolína (IX. A)
2278. místo Vondrová Sandra (IX. A)
2470. místo Houdek Svatopluk (IX. A)
2943. místo Lexová Lucie (IX. A)

Příroda Blatenska - Tajemnou krajinou Blatenska (výtv. soutěž)

1. místo Vlachová Veronika (IV. A)
Hájková Hana (VIII. B)
Povrová Karolína (VI. A)
2. místo Koubek Štěpán (I. B)
Kolár Jan (IX. A)
Antoš Jan (VIIII. B)
Rod Filip (IX. A)
3. místo Mašek Jaroslav (IV. B)
Velvarská Tereza (VI. A)
Kovář Jan (VIII. A)
Bejčková Adéla (IX. B)
čestné uznání Týc Jiří a Šampalíková Nela (II. B)
Šlajsová Sabina (V. C)

Florbal

(turnaj mezi školami)
Kategorie 3. - 4. třídy
1. místo družstvo
Bubrle Matěj (IV. B), Tůma Martin (IV. A), Kvarda Tomáš (IV. B), Vohryzka Jan (IV. B), Šiška Jan (III. B), Matoušek Šimon (III. A)
Kategorie 5. - 7. třídy
4. místo 1. družstvo
Aichinger Filip (VII. A), Koman Vojtěch (VII. A), Oulehle Ondřej (VII. A), Novotný Ondřej (VII. A), Outlý Jakub (VII. A), Bulka Vojtěch (VII. B), Schwarz Tomáš (VI. A)
bez postupu ze základní skupiny 2. družstvo
Hanousek David (VI. A), Čížek Marek (VI. A), Hůrka Vít (VI. A), Zíka Šimon (VI. B), Kučera Richard (VI. A), Pekárek Matěj (VI. B), Potůček Jakub (VI. B)
bez postupu ze základní skupiny 3. družstvo
Mráz Robin (V. A), Teska Jonáš (V. C), Šorna Daniel (V. C), Kubát Daniel (V. C), Běhavý Jan (V. C), Chvátal Josef (V. B), Jeřábek Jan (V. C)



Evropský sociální fond v ČR
Jihočeský kraj
EU peníze školám
ROP - bazén Blatná