Skok na hlavní obsah Skok na menu
Základní škola J. A. Komenského Blatná

LVVZ

Upřesňující informace ke konání LVVZ (zveřejněno 17/02/2022)

Vzhledem ke zmírnění všech mimořádných opatření není nutné na LVVZ (ubytování stravování, lyžařský vlek) dokládat ONT (očkování, nemoc, test). Žáci tudíž nemusí absolvovat PCR-testy před odjezdem.
Ode dne 19/02/2022 vchází v platnost, že blízké kontakty s pozitivním člověkem nemusí do karantény (karantény se již nevyhlašují). Proto nebudeme preventivně převádět výuku před LVVZ na distanční způsob a žáci se budou týden po jarních prázdninách do odjezdu vzdělávat běžně ve škole.
Děkujeme za spolupráci.
Sledujte informace od třídních učitelů, od vedoucí LVVZ a na webu školy.

Upřesňující informace ke konání LVVZ (zveřejněno 14/01/2022)

Vážení rodiče.

Podmínky pro konání lyžařského kurzu se změnily následujícím způsobem:

Lyžařského kurzu se mohou účastnit jak očkované, tak neočkované děti či děti v ochranné lhůtě po nemoci.

Protože se dle nových mimořádných opatření karanténa vztahuje na všechny (bez ohledu na očkování a prodělání nemoci), nabízíme řešení, jak zamezit nařízení karantény žákům po PCR-testování neočkovaných a bez ochranné lhůty. Žáci 7. ročníku přejdou z preventivních důvodů v období 01/03/2022 - 04/03/2022 na distanční výuku (do školy by přišli jen na předen určený čas pro PCR-testování). Po konzultaci s KHS je tento postup v současných podmínkách řešení pro zamezení případné karantény.

Abychom splnili časovou platnost PCR-testu (72 hodin), je testování zajištěno na čtvrtek 03/03/2022. K testování budou použity PCR-testy ze slin, které můžeme použít přímo ve škole. Výsledky testů budou známy nejdéle v pátek 04/03/2022 (v sobotu budou mít všichni doklad o negativním výsledku s sebou pro nástup na LVVZ). Potvrzení o negativním PCR-testu bude platný po celou dobu lyžařského výcviku (ubytování, stravování, lyžařský vlek).

Všichni ostatní musí škole před odjezdem předložit (pokud tak již neučinili) certifikát o očkování aspoň 2. dávkou (platnost 14 dní po termínu) nebo o ochranné lhůtě po prodělání nemoci (180 dní).

Další informace:

Vážení rodiče, pokud budete mít zájem o zapůjčení lyží či lyžařských bot, kontaktujte třídní(ho) učitelku(e), aby bylo možno zajistit zapůjčení vybavení ze školních prostředků. Zájem o bezplatné zapůjčení je nutné projevit s dostatečným předstihem, abyste si včas mohli nechat řádně seřídit lyže a předložit potvrzení o seřízení lyží před odjezdem na LVVZ.

Stále budeme sledovat vyhlašovaná opatření a průběžně vás informovat o případných změnách.

Věříme, že LVVZ proběhne a žáci si jej společně pěkně užijí.

Martina Hovorková, vedoucí LVVZ

Předběžné informace ke konání LVVZ (zveřejněno 15/12/2021)

Vážení rodiče,

vzhledem k současné epidemiologické situaci a nastaveným mimořádným opatřením je velmi pravděpodobné, že se lyžařského výcviku budou moci účastnit pouze očkovaní žáci a žáci, kteří nemoc prodělali a spadají do ochranné lhůty 180 dní od prodělání. Dle opatření mají ostatní žáci povinnost doložit před odjezdem negativní PCR test, který má platnost pouze 72 hodin (3 dny). Další nutné PCR testování během výcviku je organizačně velice náročné a v případě pozitivního výsledku PCR-testu jednoho účastníka kurzu by hrozilo okamžité umístění neočkovaných žáků nebo žáků bez ochranné lhůty po prodělání nemoci do karantény. Tato situace by byla velmi problematicky řešitelná i pro Vás – rodiče, protože byste si museli své dítě vyzvednout v co nejkratší době, aby byla zajištěna všechna karanténní opatření vzhledem k ostatním účastníkům LVVZ.

Z tohoto důvodu prosím o zvážení očkování svých dětí.

Pokud se pro očkování rozhodnete, je důležité, aby před začátkem kurzu (5. 3. 2022) byla aplikována 2. dávka (min. 14 dní před odjezdem), žáci budou muset dokládat certifikát na vleku, popř. při ubytování a stravování.

Podmínky pro účast na kurzu se mohou kdykoliv změnit. Situaci nadále sledujeme a o případných změnách Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení.

Martina Hovorková, vedoucí LVVZ