Skok na hlavní obsah Skok na menu
Základní škola J. A. Komenského Blatná

Bezpečně na internetu

Rizika spojená s umělou inteligencí

Rizika spojená s umělou inteligencí

Hey Pug! Kyberbezpečnost pro děti jednoduše a hravě

Roztomilý psík PUG učí malé děti, jak bezpečně komunikovat online. Dozvíte se například, proč nemluvit s cizími lidmi na sociálních sítích. Přijdete na to, co je to hoax. A naučíte se chránit své online účty heslem. Věděli jste, že když na chvíli odložíte telefon, nic vám neuteče? Nové zážitky můžete získat s kamarády i mimo online svět.

Portál HEY PUG

Jak se vyhnout prolomení hesla?

Heslo by mělo být vždy tajné. Děti by svá hesla neměly nikdy nikomu sdělovat, především pak ne e-mailem nebo v chatu přes sociální síť.

Pro každou službu používejte unikátní heslo.

Je dobré používat vícefaktorové ověřování, jako je otisk prstu v aplikaci, přepsání SMS kódu apod. Obzvláště důležité je to na sociálních sítích, kde sdílíte osobní data. Druhý faktor je nutné zapnout v aplikaci, ke které se přihlašujete. Povolit jej lze i u e-mailových schránek, sociálních sítí a některých úložišť.

Jak si zapamatovat hesla?

Asi třetina Čechů si hesla zapisuje na papír. Riziko je zřejmé: Když necháte hesla v dětském pokoji, může si je kdokoli opsat a zneužít. Řešením je správce hesel. Jde o speciální program, které umožní hesla ukládat v zašifrované podobě. Přihlašujete se jedním hlavním heslem a program pak hesla automaticky vepisuje do přihlašovacích oken.

Proč jsou hesla důležitá?

Nejmenším uživatelům vysvětlí pejsek Pug

.